Yönetim Kurulu Üyesi Tezdiğ’den Suriyelilere Ziyaret

08/03/2017 Paylaş:   

Dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine el uzatan Kızılay, savaş mağduru Suriyelilere yönelik hizmetlerine devam ediyor. Yardım çalışmalarını titizlikle takip eden Kızılay yöneticileri de, faaliyet bölgelerini ziyaret etmeyi ihmal etmiyor.
 
Konaklama tesislerinde misafir edilen Suriyelilere için verilen hizmetleri yerinde incelemek için bölgeye giden Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ, çocuklar için Türk Kızılayı ve UNICEF işbirliğiyle kurulan Çocuk Dostu Alan’ı da ziyaret etti.
 
“Yardımsever milletimize teşekkürler”
 
Suriyeli çocuklara yönelik psikososyal destek ve geliştirici faaliyetlerin uygulandığı Çocuk Dostu Alan’da verilen hizmetler konusunda bilgi alan Tezdiğ, çocukların faaliyetlerine de eşlik etti. Türkiye’nin büyük bir özveri göstererek savaşın olumsuz etkilediği Suriyelilere sahip çıktığını vurgulayan Yönetim Kurulu Üyesi Tezdiğ “Kızılay olarak ülkemizdeki Suriyeli kardeşlerimizin kendilerini yabancı hissetmemesi için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Cömert milletimizin de desteğiyle ülkelerinden ayrılmayan Suriyelilere de yardımlarımız devam ediyor.” dedi. Tezdiğ, bağışlarını esirgemeyen yardımseverlere teşekkürlerini ifade etti.