Kızılay’dan Adıyamanlı Depremzede Çocuklara Hediye

08/03/2017 Paylaş:   

Adıyaman'da meydana gelen depremden en fazla etkilenen Samsat ilçesinde Türk Kızılayı çalışmalarını sürdürüyor. Bölge halkını Kızılay üst düzey yöneticileri de yalnız bırakmıyor. Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan ve Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin, depremzede aileleri ziyaret ederek çocuklara giysi ve oyuncak dağıttı.
 
Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Şube Başkanı Yüksel Girgin, Kızılay bağışçısı Füsun Korkusuz ve Samsat Kaymakamı Yusuf Yıldırım ve Ulusal Afet Koordinatörü İlhan Öztürk’le birlikte Samsat ilçesine bağlı Yarımbağ İlkokulunu ziyaret etti. Okuldaki bin 890 öğrenciye 10 bin adet giysi ve oyuncak dağıtıldı.
 
Çadırda bulunan çocuklarla bir süre sohbet eden Tan, dağıttıkları giysileri çocuklara tek tek giydirdi. Ercan Tan, öğrencileri geçici olarak çadıra aldıklarını, eğitimlerine bu şekilde kısa bir süre daha devam edeceklerini belirterek, “Onların acılarını dindirebilmek için hediyeler getirdik. Bugünü daha mutlu geçirsinler. Kızılay ile ilgili bilgileri olsun. Adıyaman'ın değişik bölgelerini ziyaret edeceğiz. Afet ile ilgili Kızılay’ın yanlarında olduğunu belirtmek amacıyla biz buradayız” dedi.
 
Kriz Koordinasyon Merkeziyle en hızlı şekilde vatandaşların afetten gördüğü zararları telafi etmeye çalıştıklarını anlatan Kaymakam Yıldırım ise, “Depremin yaşandığı ilk gece sabaha kadar yüzde 100'e yakın vatandaşımıza çadırları vermiş olduk. Onların başını sokacağı bir mekanı sağlamış olduk” şeklinde konuştu.
 
Depremzede nineye "8 Mart" ziyareti
 
Ercan Tan, Samsat ilçesinde geçen hafta meydana gelen depremde evi hasar gören, eşini 6 ay önce kaybeden Rahime Uzun’u da, yaşamını sürdürdüğü çadırda ziyaret ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.
 
Uzun, "Hayatımda ilk defa 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde hatırlandım. Şu an çok mutluyum." dedi.
 
Ercan Tan ise “Ekip olarak teyzemizi çadırında ziyaret ettik, elini öptük, Kadınlar Günü'nü kutladık. İlk defa Rahime teyzemiz hatırlanmanın mutluluğunu yaşadı. Bu da bizi çok mutlu etti. Kendisinin gönlünü almaya çalıştık. Böyle afet olduğu bir durumda bu tür küçük hediyelerle onları da mutlu etmeye çalışıyoruz. Teyzemizin hayır duasını aldık” ifadelerini kullandı.