Depremzedeler Kızılay İle Yalnız Değil

08/03/2017 Paylaş:   

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde meydana gelen depremin hemen ardından bölgedeki faaliyetlerine başlayan Türk Kızılayı, depremzedelere desteğini sürdürüyor. Kızılay yöneticileri yerel yöneticilerle sık sık görüşerek depremzedelerin her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.
 
Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Adıyaman ziyareti kapsamında Vali Abdullah Erin ve Samsat Kaymakamı Yusuf Yıldırım ile depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması konusunda görüştü. Görüşmelere Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin, Kızılay bağışçısı Füsun Korkusuz ve Ulusal Afet Koordinatörü İlhan Öztürk de katıldı.
 
Yakın bir zaman önce Çanakkale’de meydana gelen depremin yaralarını sarmak için halen bölgede olan Türk Kızılayı’nın, Samsat’ta da benzer şekilde titiz bir çalışma gerçekleştirdiğini vurgulan Ercan Tan, depremzedelerin ihtiyaçları konusunda yerel yöneticilerin geri bildirimlerinin önemli olduğuna işaret etti.
 
Tan, depremzedelerin normal yaşantılarına geçene kadar Kızılay’ın desteğini sürdüreceğini, depremzedelerin Kızılay ve devletin ilgili kurumları sayesinde yalnız olmadıklarını sözlerine ekledi.