Haber Arşivi

5 / 0
10/03/2017

Manisa Şubesi Gençleri Afetzedeleri Yalnız Bırakmadı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Türk Kızılayı Topluluğu ve topluluk danışman hocası Yrd. Doç. Dr. Beran Gülçiçek Tolun, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesindeki afetzedeleri ziyaret etti.
 
Yaklaşık 40 topluluk gönüllüsünün katıldığı ziyarette gönüllüler afet bölgesindeki çocuklara oyuncak hediye ederek, çikolata ikram etti. Ayrıca çeşitli oyun ve aktivitelerle çocukların yüzlerini güldüren Kızılaycılar adına açıklama yapan Topluluk Başkanı Esra Karalı “Kızılay her doğal afet ve felakette olduğu gibi yine olay yerinde ihtiyaç sahiplerine yardımlarını eksik etmeyip yaralarına merhem olmaktan ve elini taşın altına koymaktan kaçınmadı. Bizler afet bölgesine gelip çocukların gözünde sevinç ve neşe kaynağı olmak, büyüklerimizin yalnız olmadıklarını hissettirmek adına umut olmaktan büyük kıvanç duyuyoruz. Gözlerde hüzün görmek bizi olduğu kadar toplumu da kedere boğmaktadır. Bugünkü konu deprem ama bu dayanışma ve birlikteliği her tür felakette göstermeliyiz. Umarım bir daha bu güzel gözlerde hüzün görmeyiz” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ