Mardin Şubesinden Evi Yıkılan Vatandaşa Yardım

10/03/2017 Paylaş:   

Mardin’de kar yağışı nedeniyle geçtiğimiz günlerde evi yıkılan ve eşyaları yok olan 55 yaşındaki Tahsin Işıkhan’a Türk Kızılayı Mardin Şubesi yardım eli uzattı.
 
Mardin merkezde bulunan tarihi binada yaşayan Tahsin Işıkhan’ın evi yıkılması ile birlikte açıkta kalan ailesine hayırsever vatandaşlar tarafından TOKİ’de kapıcı dairesi verildi. Evde eşyası olmayan Işıkhan’a Şube Başkanı Muzaffer Esendemir tarafından Kızılay aracılığı ile ev eşyası temin edildi. Kızılay tarafından gönderilen ev eşyaları Esendemir tarafından Tahsin Işıkhan’a teslim edildi. Hastalığı nedeniyle çalışamaz durumda olan 3 çocuk babası Tahsin Işıkhan, yardımlarından dolayı Kızılay’a teşekkür etti.
 
Muzaffer Esendemir ise, Kızılay şubesi olarak Mardin’de mağdur ailelere yönelik her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için çalıştıklarını söyledi. Esendemir, “Yağışlar nedeniyle geçtiğimiz günlerde evi yıkılan Tahsin Işıkhan’ın eşyaları tamamen yıkıntı altında kaldı. Yatacak eşyası bile yoktu. Kızılay aracılığı ile kendisine 3 tane katlanır yatak, battaniye, yastık ve kılıfları ile çeşitli ev malzemesi, mutfak seti yardımında bulunduk” şeklinde konuştu