Genel Başkan, Terör Mağdurlarına Yeni Yardımlar İçin Bölgede

13/03/2017 Paylaş:   

Terör nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan onbinlerce aileye hem bulundukları şehirde hem de göç etmek zorunda kaldıkları bölgelerde yardımda bulunan Kızılay, ihtiyaca göre yeni yardımlar yapmaya hazırlanıyor. Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, bölgedeki Kızılay Şube yöneticileriyle birlikte yol haritasını belirliyor.
 
Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesinde terör nedeniyle mağdur olan insanlara yönelik yapılması planlanan yeni yardımları değerlendirmek için bölgeyi ziyaret etti. Van ve Hakkari’de Kızılay Şube Başkanları ve yöneticileriyle bir araya gelen Kınık, yerel yöneticilerle de temaslarda bulundu.
 
Hakkari ziyaretinde yaptığı açıklamada bölgenin zorlu bir coğrafyada bulunduğunu, yoksul insan sayısının fazla olduğunu, kaynak geliştirmek ve bağış toplamanın kolay olamayacağını ifade eden Genel Başkan Kınık, “Burada yapmamız gereken yoksulların, özellikle de terör mağduru insanlarımızın, gençlerimizin elinde tutmak, onlara daha iyi bir gelecek sağlayabilecek imkanlar sağlamaktır. Elimizden gelen ne varsa buradaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için hazırız. İnşallah daha iyi şartları çok kısa sürede sağlayacağız” dedi.
 
Genel Başkan, bölgedeki şubelerin ihtiyaçları ve Kızılay’ın yeni dönem çalışmaları konularında da şube yöneticileriyle görüş alışverişinde bulundu.