Kızılaycılıkta 28. Yıl Madalyası

14/03/2017 Paylaş:   

İhtiyaç sahibi insanlara Kızılay’ın merhamet elini uzatabilmek için 28, 25, 20,15 ve 10 yıl önce yola çıkan Altındağ Şubesi Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine madalyaları takdim edildi.
 
Kızılay Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen törene Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, Genel Başkan Yardımcıları İsmail Hakkı Turunç, Dr. Naci Yorulmaz, Genel Sekreter Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Yurdabekçi, Denetim Kurulu Üyeleri Cengiz Koç ve Ahmet Hizanlıoğlu, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu ve madalyaların sahibi Kızılaycılar katıldı.
 
“Kızılaycı olan yaşlanmıyor”
 
Kızılaycılığın kurumsal bir görev olmasının yanı sıra bir gönül çalışması olduğunu da belirten Genel Başkan Kınık, “Deneyimlerime göre Kızılaycı olan yaşlanmıyor. Ruhsal anlamda hep genç kalıyorsunuz. Sizlerin de bu nedenle genç olduğunuzu biliyorum. Bundan sonra da nice güzel işlere vesile olursunuz inşallah. Bu yolda gençlerimizi de yetiştirin. Biz de sizlere destek verelim. Emekleriniz için teşekkür ediyorum” dedi.
 
Törende bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç ise, “28 yılını Kızılaycılığa veren arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Önümüzdeki yıl 150’nci yılımızı kutlayacağız. Sizler bu zaman diliminde yaklaşık 30 yıl hizmet vermişsiniz. Ömrümüzün sonunda kadar bu uğraşınız devam edecek inşallah. ‘İyilik’ ömür sonuna kadar süren bir eylem ve Kızılay bunu kurumsal hale getirdi. İşimiz nedeniyle yıl içinde birçok ülkeye seyahat ediyorum. Gittiğim her yerde Türkiye’yi bir umut olarak görüyorlar. Aynı şekilde Kızılay’a umut bağlıyorlar. Bunda hepinizin çok büyük katkısı var” diye konuştu.