Pakistan Halkı da Haleplileri Unutmadı

15/03/2017 Paylaş:   

Halep’ten tahliyeleri yapılarak güvenli bölgelere yerleştirilen Haleplilere yardımlarını aralıksız sürdüren Türk Kızılayı aracılığıyla bölgeye insani yardım ulaştırmak isteyen, ülkelerin sayısı her geçen gün artıyor. Son olarak kardeş ülke olarak kabul ettiğimiz Pakistan da Haleplileri unutmadığını gösterdi.
 
Pakistan Delegasyon Başkanlığı aracılığıyla uzun yıllardır Pakistan’daki hemen her doğal afet sonrası insani yardımda bulunan Türk Kızılayı, bu defa Pakistan devleti tarafından bağışlanan insani yardım malzemelerini Haleplilere ulaştırmak için devreye girdi.
 
10 bin adet battaniye, 5 bin adet kışlık kıyafet ve 5 bin adet tişörtten oluşan toplam 20 bin parçalık yardım malzemesi Pakistan İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mamnoon Hussain’in katıldığı törenle Türk Kızılayı yetkililerine teslim edildi. Törene Türkiye Cumhuriyeti İslamabad Büyükelçimiz Sadık Babür Girgin, Pakistan Kızılayı Genel Başkanı Dr. Saeed Elahi, Pakistan Kızılayı Genel Sekreteri Ghulam Muhammad Awan, Türk Kızılayı Delegasyon Başkan İzzet Curacı katıldı.
 
Cumhurbaşkanlığı makamında gerçekleşen törende, Suriye topraklarına en kısa zamanda barışın gelmesi dilekleri paylaşıldı.
 
Yardım malzemeleri Türk Kızılayı tarafından Türkiye’ye ulaştırılmasının ardından savaş mağduru Haleplilere dağıtılacak.