Haber Arşivi

5 / 0
16/03/2017

Gazilerden Genel Müdür Dr. Güllüoğlu’na Ziyaret

Türkiye Muharip Gaziler Derneği heyeti, Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu’nu ziyaret etti. Dr. Güllüoğlu’yla bir araya gelen heyet derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
 
Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu’nu ziyaret eden Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı E.P.Kd.Alb. M. Şükrü Tandoğan ve beraberindeki heyete Genel Müdür Yardımcısı Erkan Oğuztürk’te eşlik etti.
 
“Kızılay hayatın her anında var”    
 
Ülkenin güzelliğini, bu güzelliği korumak için her şeyini veren şehit ve gazilere borçlu olduklarını dile getiren Genel Müdür Dr. Güllüoğlu, “Vatansever milletimiz var oldukça ülkemize kimse göz dikemez. Milletimizin gönülden bağlı olduğu bu topraklarda şehitlerimizin kanı var. Vatan toprağı için canını hiçe sayan şehitlerimizin ve gazilerimizin yakınlarını Kızılay olarak yalnız bırakmıyoruz. Bağışçılarımızın desteğiyle yardım çalışmaları gerçekleştiriyoruz.” dedi. Türk Kızılayı’nın hayatın her anında vatandaşların yanında olduğunu belirten Dr. Güllüoğlu, hâlihazırda yürütülen yardım çalışmaları hakkında bilgi de verdi.
 
 “Kızılay’ın ikram ettiği ayranın tadını unutmuyorum”
 
Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı E.P.Kd.Alb. Tandoğan, Türk Kızılayı'nın her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğunu belirtti. Kızılay’ın gerçekleştirdiği çalışmaları yakından izlediklerini ve takdirle karşıladıklarını dile getiren Tandoğan, “Kıbrıs çıkarması öncesinde Kızılay’ın ikram ettiği ayranın tadını unutmuyorum.” ifadesinde bulundu.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ