Müge Anlı ile Tatlı Sert İyiliğin de Zirvesinde

16/03/2017 Paylaş:   

Ünlü sunucu Müge Anlı’nın Atv’de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Türk Kızılayı’na destek çağrısı üzerine kısa sürede izleyiciden 30.401 SMS bağışı geldi. Toplanan bağışla 30 özel eğitim sınıfı tefrişatı yapıldı, 800 aileye Sevgi Bohçası ulaştırıldı.
 
İzleyicinin büyük beğeniyle takip ettiği Atv'de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programı, sosyal sorumluluk projeleriyle de iyiliğinde zirvesinde yer alıyor. Ünlü yapımcı ve sunucu Müge Anlı,  Türk Kızılayı’nın "Özel Eğitim Sınıfı" ve "Sevgi Bohçası" projelerine destek çağrısına kayıtsız kalmadı.  Müge Anlı, izleyicisinden Türk Kızılayı’nın 2868 SMS hattına 1 mesaj atarak, 10 TL bağışta bulunmaları çağrısı yaparak, ilk bağışı da canlı yayında kendisi yaptı. Müge Anlı ile Tatlı Sert izleyicileri, bu çağrıyla adeta yardım için seferber oldu. Kısa sürede 30.401 adet SMS gönderen izleyicilerin desteğiyle 304 bin TL bağış toplandı. Toplanan bağışla ihtiyaç sahibi 800 aileye Sevgi Bohçası ulaştırıldı. Devlet okullarında bulunan 30 özel eğitim sınıfının tefrişatı yapıldı.
 
Toplanan bağışlarla tefrişatı yapılan İstanbul Eyüp'teki Şehit Öğretmenler İlkokulu ve Ortaokulu'ndaki iki özel eğitim sınıfının açılışında Atv Genel Müdürü Metin Ergen, Müge Anlı ve Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ile Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.
 
Kızılay, yapılan bağışları ekonomik şekilde değerlendiriyor
 
Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, Müge Anlı’nın sosyal sorumluluk konusunda yıllardır başarılı birçok projeye imza attığını hatırlatarak “Bu sosyal sorumluluk duygusundan dolayı Müge Hanım’a, desteklerinden dolayı Müge Anlı ile Tatlı Sert izleyicisine ve Atv televizyonuna da teşekkür ediyoruz” dedi. Müge Anlı ise "20 dakikalık yayındaki çağrıyla bu kadar yüksek bağış oldu. Kızılay da bağışları, sevgi bohçası ve özel eğitim sınıfları açarak çok güzel, ekonomik şekilde değerlendirdi. Bunu görmek ayrıca mutluluk verici. Genel Müdürümüz Metin Ergen'in de büyük desteği oldu. Ramazan'ın ilk haftasında Kızılay'la birlikte bir yardım kampanyası daha yapmak istiyoruz" diye konuştu. Atv Genel Müdürü Metin Ergen ise "Kızılay'la birlikteliği önemsiyoruz. Müge Anlı'nın Kızılay'la birlikteliğiyle anlamlı bir boyuta ulaşıyor" dedi.

Çocuklar daha iyi eğitim görecek
 
Okul bahçesinde heyecanla Müge Anlı'yı bekleyen öğrenciler, ünlü sunucuyu görünce büyük heyecan yaşadı. Sevgi selinin yaşandığı okulda, öğrenciler başarılı sunucuyu bir an bile yalnız bırakmadı. Özel eğitim sınıfı öğretmenlerinden Hatice Aygün, materyal eksikliği yaşadıklarından dolayı çocuklara iyi bir eğitim veremediklerini söylerken, Tuğçe Çağlar ise "Yıllardır eksik materyaller vardı, yeni materyaller geldi, çocuklarımızın gelişmesi için çok etkili olacak. Çocuklar adına çok mutluyuz" diyerek teşekkür ettiler.

Türk Kızılayı "Özel Eğitim Sınıfı Projesi" ile doğumlarından itibaren yaşıtlarına göre pek çok konuda destek ve bakıma daha fazla ihtiyacı olan çocukların eğitimleri için devlet okullarındaki özel eğitim sınıflarının iç düzenlemesini yaparak eğitimlerini kolaylaştırıcı materyaller temin ediyor. "Sevgi Bohçası Projesi" ile de yeni doğan bebeklerin ve annelerinin öncelikli hijyen, giyim eşyası gibi temel ihtiyaçlarını karşılayarak, bebek sahibi olan yardıma muhtaç ailelere ulaştırıyor.