Öğrenciler İhtiyaçlarını ÜNİBUTİK'ten Karşılayacak

17/03/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı Giresun Şubesi ile Giresun Üniversitesi Kızılay Topluluğunca oluşturulan, yeni giysilerin ve ayakkabıların yer aldığı ÜNİBUTİK'ten ihtiyaç sahibi üniversite öğrencileri ücretsiz faydalanacak.
 
Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesinde açılışı yapılan ÜNİBUTİK'e Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye'nin kuzeyindeki El Bab bölgesinde terör örgütü DEAŞ mensuplarıyla yaşanan çatışmada şehit olan Teğmen Furkan Yayla'nın adı verildi. Türk Kızılayı Giresun Şubesi ve Giresun Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı açılışa Giresun Valisi Hasan Karahan, Türk Kızılayı Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet İşgüzar, Yönetim Kurulu Üyeleri Ercan Tan ile Cengiz Yurdabekçi, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Cin, Şehit Teğmen Furkan Yayla’nın yakınları, Kızılay şube başkanları ve öğrenciler katıldı.
 
“61 ilde ÜNİBUTİK kurduk”
 
Türk Kızılayı’nın hem Türkiye’de hem de dünyanın farklı bölgelerinde, ihtiyaç duyulan yerlerde üzerine düşen görevi her zaman yerine getirdiğini söyleyen Türk Kızılayı Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet İşgüzar, Giresun Üniversitesi ile birlikte ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmak amacıyla gerçekleştirilen bu projede yer almanın kendileri için önemli olduğunu ifade etti. Türkiye genelinde 61 ilde ÜNİBUTİK kurulduğunu söyleyen Genel Sekreter Yardımcısı İşgüzar, Kızılay’ın bu ve bunun gibi faaliyetlere devam edeceğini, bunun için de halkın desteğine her zaman ihtiyaç duyduklarını sözlerine ekledi.
 
“Kızılayımız güzel bir kadirşinas örneği gösterdi”
 
Üniversite çağında ihtiyaç sahibi gençlere böyle imkânlar sağlamanın güzel bir hizmet olduğunu söyleyen Giresun Valisi Hasan Karahan, “Bu konuda Kızılayımız güzel bir kadirşinas örneği gösterdi. Üniversite çağında ihtiyaç sahipleri gençlerimize bu gibi imkânları sağlamak güzel bir hizmet. Hiç kimseye yüksünmeden, boyun eğmeden gelip alıp kullanacaklar. Biliyorsunuz ilim yolunda öğrencilere zekat düşermiş. Ne kadar zengin olsalar da onun için bu konuda bir sıkıntı yok. Hayırlı olsun Ünibutiğimiz.” ifadesini kullandı.
 
“Destek verenlere teşekkürler” 
 
Giresun Üniversitesi Kızılay Topluluğunun iş birliğiyle önemli bir sosyal projeye imza attıklarını belirten Türk Kızılayı Giresun Şubesi Başkanı Murat Cansız, butiğin açılmasına destek veren Vali Karahan'a, Kızılaycılara, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun'a ve yardımseverlere teşekkürlerini ifade etti.
 
Program sonunda kısa bir değerlendirmede bulunan Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Cin ise, Giresun Üniversitesi olarak öğrencilerin ihtiyaçlara imkanlar ölçüsünde destek olmaya gayret ettiklerini, Türk Kızılayı gibi kurumlarla yaptıkları bu ve benzeri işbirlikleri ile daha fazla öğrenciye yardım etmeyi arzu ettiklerini dile getirdi. Bu anlamda ÜNİBUTİK'in çok değerli bir proje olduğunu söyleyen Mustafa Cin, Türk Kızılayı’na ve başından beri bu projenin içerisinde yer alan Türk Kızılayı Topluluğu öğrencileri ile Topluluk Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Züleyha Erişgin’e teşekkür etti.