Kızılay Projeleri Ödülden Ödüle Koşuyor

23/03/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı, sosyal sorumluluk projeleri ile ödülden ödüle koşuyor.  1.Sinema Güzeli Yarışması’nın galasında Mardin Nusaybin Çocuk Gelişim Merkezi’ne yardımlarından dolayı sosyal sorumluluk ödülünün sahibi Türk Kızılayı oldu.   
 
İstanbul’dan Nusaybin’e ulaşacak
 
Türk sinemasına yeni yetenekler kazandırmayı hedefleyen 1. Sinema Güzeli Yarışması’nda Yeşilçam’a hayat veren bir dönemin efsane oyuncuları ile sektörün önde gelenleri ve yarışmacılar buluştu.  Yarışma bünyesinde bir de sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi. Türk Kızılayı, Engelsiz Yaşam Vakfı ve MNG Kargo işbirliğiyle Mardin Nusaybin Çocuk Gelişim Merkezi’nde eğitim gören çocuklara destek kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında 1. Sinema Güzeli Yarışması’nın gala gecesine katılan davetlilerden yaşları 6 ile 16 arasında değişen kız ve erkek çocukları için kitap ve giysi getirmeleri istendi.  Türk Kızılayı’nın da giysi yardımı yaparak destek verdiği projede, davetliler getirdikleri giysi ve kitapları Kızılay standına teslim etti.  Ertan Tan, yardımları ile destek veren tüm davetlilere teşekkür etti.
 
Gecenin İyilik Ödülü Türk Kızılayı’na
 
1.Sinema Güzeli Yarışması’na katkı verenlere ödüllerin dağıtıldığı gecede, Mardin Nusaybin Çocuk Gelişim Merkezi’ne desteğinden dolayı Türk Kızılayı ve MNG Kargo sosyal sorumluluk ödülünün sahibi oldu. Ödülü Organizasyon Komitesi ve Engelsiz Yaşam Vakfı Başkanı Atilla Kaplakarslan’dan Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan aldı.
 
Kızılay Mineralli Su Gecenin Yıldızı
 
Galaya katılanlar getirdikleri yardımları Kızılay standına teslim ederken, Yeşilçam’a damgasını vuran ünlülerin ilgi odağı da Kızılay Mineralli Su standı oldu. Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Kızılay mineralli sularını beğeniyle tükettiklerini belirten aralarında Salih Güney, Nuri Alço, Şoray Uzun, Gönül Yazar’ın da bulunduğu ünlü isimlerle sohbet ederek Kızılay’ın mineralli su geliri ile insani yardım çalışmalarını finanse ettiğini hatırlattı.