Haber Arşivi

5 / 0
23/03/2017

Adaletin Temsilcilerinden Kızılay Kan Desteği

Türk Kızılayı ve Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı iş birliğiyle düzenlenen, “Adaletin Temsilcileri Kan Veriyor” sloganlı etkinlikte savcı ve hakimler kan bağışında bulundu.
 
Bakırköy adliyesi içinde başlayan etkinliğe, Türk Kızılayı Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İstanbul Şubesi Başkanı İlhami Yıldırım, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Selami Hatipoğlu, Komisyon Başkanı Recep Karaman'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.
 
“Herkese anında şifa olmaya çalışıyoruz”     
 
Kan bağışının ülkemiz için son derece önemli olduğunu ve ihtiyaç olmadan bağış yapılması gerektiğini belirten Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İstanbul Şubesi Başkanı Yıldırım, “Bugün adaletin dağıtıldığı bu binada pek çok kişiye de şifa dağıtılacak. Bundan dolayı adalet terazisi elinde gezen meslek erbabı olan hakim ve savcılarımıza şükranlarımı sunuyorum. Biz de Türk Kızılayı olarak sizler gibi elinde ve masasında teraziyle gezen değil de gönlümüzde teraziyle gezmeye çalışıyoruz. İhtiyaç sahiplerine tarafsız bir şekilde yaklaşıp herkese anında şifa olmaya çalışıyoruz. Adalet dağıtan sizler, şifa dağıtacağınız için hepinize şükranlarımı sunuyorum.” ifadesinde bulundu.
 
Kızılay’a her zaman destek olacaklarını dile getiren Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Selami Hatipoğlu, kampanyanın 2 gün sürdüğünü ifade ederek, “Meslektaşlarımızın ve personelimizin bu konuda bilinçli olduklarını ve bağışta bulunacaklarını biliyoruz. İlhami beye bu kampanyayı düzenledikleri için teşekkür ediyoruz.” dedi. 
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ