Bağış Kabul ve Yardım Dağıtım Merkezi Hizmete Açıldı

27/03/2017 Paylaş:   

İhtiyaç sahiplerine yardım ulaştırma noktasında titizlikle çalışan Türk Kızılayı, kapasite geliştirme çalışmalarına da aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Türk Kızılayı Bursa Şubesi, Bağış Kabul ve Yardım Dağıtım Merkezi’ni hizmete sundu.
 
Türk Kızılayı Bursa Şubesi Başkanı İbrahim Dokunmazer’in ev sahipliğinde Bursa’da gerçekleştirilen açılış törenine Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Genel Sekreter Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Yurdabekçi, Denetim Kurulu Raportörü Cengiz Koç, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Köse, şube başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. Merhume Şaziye Dinçkol'un bağışladığı arsa üzerine yapılan beş katlı binada yardımseverlerin bağışlarıyla gıda, giysi, kırtasiye, ev eşyası gibi yardım malzemeleri ihtiyaç sahiplerine ulaşacak.
 
“Yardımseverlerin bağışlarını bekliyoruz”       
 
Kızılay olarak Türkiye’nin ve dünyanın her yerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştıklarını belirten Genel Başkan Yardımcısı Turunç, “Türkiye'nin herhangi bir noktasına en geç iki saatte ekiplerimiz ulaşabiliyor. Kargo uçaklarımızla dünyada nerede yardıma ihtiyaç varsa ulaşabiliyoruz. Daha çok ihtiyaç sahibine ulaşabilmemiz için ise yardımseverlerin desteğine ihtiyacımız var.” ifadesinde bulundu.
 
Türk Kızılayı Bursa Şubesi Bağış Kabul ve Yardım Dağıtım Merkezi’nin hem bağış alma hem de yardım etme anlamında hizmet vereceğini anlatan Genel Sekreter Can ise, hayırseverlere seslenerek iyilik hareketinin içinde olmaya davet etti.