Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği’nden Kızılay’a Destek

29/03/2017 Paylaş:   

Dışişleri Bakanlığı’nda düzenlenen ilk yardım eğitimi ve kan bağışı etkinliği sonrasında Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere nakdi bağış yapıldı.
 
Bakanlıkta düzenlenen etkinliğe Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Erkan Oğuztürk, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ümit Yalçın ve eşi Gül Yalçın, bakanlık ve Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği üyeleri ile Kızılaycılar katıldı. Etkinlikte Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ümit Yalçın’ın eşi Gül Yalçın, ilk yardım eğitimi sonrasında Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği adına 10.000 liralık bağışı temsilen hazırlanan çeki Genel Müdür Yardımcısı Erkan Oğuztürk’e teslim etti.
 
“Desteğiniz için teşekkürler”
 
Kızılay’ın, ihtiyaç sahiplerinin adına her zaman yardımseverlerin katkısını beklediğini vurgulayan Oğuztürk, “Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği’nin bu anlamlı nakdi bağışı ve kan bağışları için teşekkür ederiz. Bağış yapan yardımseverlerimizin sayısı ne kadar artarsa bizde o kadar ihtiyaç sahibine yardım etmiş oluruz. Kızılay’a destek olduğunuz için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
 
Etkinliğe katılan Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ümit Yalçın başta olmak üzere diğer katılımcılar kan bağışında bulundu. İlk yardım eğitimine katılan ve başarılı olanlara ise etkinlik sonrasında ilk yardım sertifikası verildi.