Kızılay Bağışçılarının Yanında

30/03/2017 Paylaş:   

İnsani yardım çalışmalarını yardımseverlerin destekleriyle yürüten Kızılay, bağışçılarını da yalnız bırakmıyor. Türk Kızılayı’nın üst düzey yöneticileri, yaş olarak büyük ama kendileri çok genç olan bağışçılar ile bir araya geldi.
 
Gayrimenkul bağışı yapan yaşlı yardımseverlerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, anlamlı bir organizasyonla bir araya getirilen bağışçıların güzel bir gün geçirmelerini sağladı. Gelenekselleşen buluşmada, Genel Sekreter Hüseyin Can, Denetim Kurulu Raportörü Cengiz Koç, Genel Müdür Yardımcısı Erkan Oğuztürk, şube başkanları, Kızılaycılar ve Kızılay gönüllüleri bağışçılarla keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.
 
“Bağışlarınız için teşekkürler”
 
Yardımsever bağışçılarla bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Genel Sekreter Can, “Öncelikle Üç Ayların başlangıcını ve Regaib Kandilini tebrik ediyorum.  Bizim en önemli değer yargılarımızdır mübarek gün ve geceler. Bizlerde yaşlı adayıyız. Sizler ise kâmil insanlarsınız. Sizleri mutlu ve bahtiyar edebiliyorsak biz kendimizi o zaman mutlu hissediyoruz. İyilik hareketinin lideri olan Türk Kızılayı’na bağışlarınız için teşekkür ediyorum. İhtiyaç sahiplerine destek olmak isteyen yardımseverlerimizi de Kızılay’a bağış yapmaya davet ediyorum.” ifadesinde bulundu.
 
Kızılay’a yapılan her katkının insanlığa yapılan bir destek olduğunu vurgulayan Denetim Kurulu Raportörü Koç ise yapılan bağışların doğru ve güzel hizmetlerde değerlendirildiğini söyledi.
 
Türk Kızılayı’nı her zaman yanlarında hissettiklerini ifade eden bağışçılar, Kızılaycılar ile böylesine güzel bir organizasyonda görüşebilmekten ve Kızılay aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine yardım edebilmekten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Yemeğin ardından bağışçılarla birlikte pasta kesildi ve gümüş Kızılay rozetinin de olduğu hediyeleri verildi.