Haber Arşivi

5 / 5
30/03/2017

Kızılay’ın Iraklı Ailelere Yardımı Sürüyor

Musul’daki çatışmalar nedeniyle kent merkezinin batısındaki evlerini terk edip kamplara yerleşen Iraklı 300 aileye gıda ve ihtiyaç malzemesi yardımı yapıldı.
 
Türk Kızılayı ekipleri, Musul'un güneyindeki Kayyara kasabasında kurulu Cedda Kampı'nı ziyaret ederek oradaki 300 aileye gıda, kışlık giysi, battaniye ve uyku tulumu dağıttı.
 
170 Binden Fazla Aileye Yardım
 
Irak'ta terör olaylarının başladığı 2014 yılından bu yana Türk Kızılayı’nın yardıma ihtiyacı olan 170 binden fazla aileye el uzattığını belirten Türk Kızılayı Irak İnsani Yardım Delegasyonu Başkanı Serdar Yılmaz, “Irak'a yönelik insani yardım faaliyetleri kapsamında çadır, battaniye, giyim, gıda ve hijyen malzemeleri dağıtıyoruz. Musul'u DEAŞ'tan kurtarma operasyonu sırasında evlerini terk edip sığınmacı kamplarına yerleşen 300 aileye de 1.5 ton makarna, 300 kişilik giyim malzemesi, 150 battaniye ve 150 uyku tulumu dağıttık. İhtiyaç sahiplerine düzenli olarak yardım ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ