Kızılay’dan Kosovalı İhtiyaç Sahiplerine Yardım

31/03/2017 Paylaş:   

Yurtiçi ve yurtdışında başarılı insani yardım faaliyetleri yürüten Türk Kızılayı, ihtiyacı olanın yardım çığlığını nerede olursa gecikmeden dindiriyor. Bu kapsamda Kosovalı ihtiyaç sahiplerine de gıda ve giyim malzemesi yardımı yapıldı.
 
Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Abdullah Tatlıcı ve beraberindeki heyet, Kosova Kızılhaçı ve Türk Temsil Heyeti Başkanlığı eşliğinde Kosovalı ailelere ihtiyaç duydukları yardım malzemelerini ulaştırdı.  
 
“Kosovalı kardeşlerimizin yanındayız” 
 
Kosova halkının ihtiyacına her zaman destek verdiklerini vurgulayan Genel Başkan Yardımcısı Turunç “Aynı anda dünyanın birçok yerinde yardım faaliyetleri yürütüyoruz. Kosova da bunlardan birisi. Kardeşlerimizin ne zaman ihtiyacı olsa biz onların yanındayız. Şuan da bir TIR dolusu muhtelif giyim malzemesi ve 1.000 adet gıda kolisini Kosovalı kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Yardımseverlerimizin de desteğiyle ihtiyaç sahiplerini Kızılay olarak hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız.” ifadesinde bulundu.
 
Kızılay Heyeti, Prizren'deki Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı'nın Sultan Murat Kışlası'nı da ziyaret ederek bölgedeki faaliyetler hakkında karşılıklı istişarelerde bulundu.