Öğrencilerden Tiyatro Gösterisiyle Farkındalık Hareketi

31/03/2017 Paylaş:   

Celal Bayar Üniversitesi Kızılay Topluluğu aralık ayında çalışmalarına başlamış oldukları “O Benim Dünyam” adlı otizmli bireylerin ve ailelerinin toplum içerisinde yaşadıkları sıkıntıları anlatan tiyatro gösterilerini sergilediler.
 
Manisa’da düzenlenen etkinliğe Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Yurdabekçi, Manisa Şubesi Başkanı Cemal Kahraman, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Rektör Yardımcısı Bilali Gümüş ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Manisa Şubesi Başkanı Cemal Kahraman yaptığı konuşmada “Kızılay topluluğumuzun duyarlı gençleri otizmli bireylerin ve ailelerinin hayatın her alanında yaşadıkları zorlukların bir kısmını bizlere etrafımızda olup bitenlere karşı görmezden gelmeyelim, onları yok saymayalım diye ‘O Benim Dünyam’ diyerek yüreğimize ilmik ilmik işlediler. Bu etkinlikte emeği geçen Danışman Hocamız Yrd. Doç Dr. Beran Gülçiçek Tolun'a, etkinliğin mimarı 3 ay boyunca gençlerimize drama eğitmenliği yapan ZİÇEV Manisa Şube Yönetim Kurulu Üyesi Nursemin Tuskan Akkaş'a, Manisa Otizm Derneğinin kıymetli annelerine ve gece-gündüz demeden özverili bir şekilde bu etkinliğe yüreklerini veren değerli gençlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. İyi ki varsınız" dedi.
 
Program otistik çocukların sosyal hayat içerisinde karşılaştığı zorluklar, ailelerin otizme bakış açısı ve çocuğun yaşının ilerlemesiyle birlikte akranlarıyla arasında oluşan farkların anlatıldığı tiyatro oyunlarıyla son buldu.