Bayburt’ta Öğrenciler İçin ÜNİBUTİK Açıldı

03/04/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı Bayburt Şubesi ile Bayburt Üniversitesi Kızılay topluluğunca oluşturulan ve üniversite öğrencilerinin ücretsiz yararlanacağı giyim ürünlerinin yer aldığı “Çoruh Butik” açıldı.
 
Bayburt Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ek binasındaki açılışa Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Bayburt Şubesi Başkanı Fikret Aksoy, Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Baksı Müzesi Kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan, Kızılay gönüllüleri ve öğrenciler katıldı.
 
Üniversite Öğrencileri Ücretsiz Yararlanacak
 
Kızılay ÜNİBUTİK’in önemli bir toplumsal ihtiyacı karşılayacağını belirten Vali Ustaoğlu, “Burası yardımlaşmanın, dayanışmanın çok güzel bir örneği. Bizim bu gibi hasletlerimizi canlı tutmamız lazım. Gençlerimize, yeni kuşaklarımıza, fedakârlığı, toplumumuzun özünde anlamlı bulduğumuz ve yaşatmaya çalıştığımız değerleri gönüllü öğrencilerimizin yapmasını anlamlı buluyorum.” diye konuştu.
 
Kızılay Bayburt Şube Başkanı Fikret Aksoy ise, tam bir giyim mağazası olarak düzenlenen butikten ihtiyacı olan üniversite öğrencilerinin gereksinim duyduğu bütün ürünleri ücretsiz olarak alabileceğini söyledi.