Üniversitelilerden 2 Bin 330 Ünite Kan Bağışı

04/04/2017 Paylaş:   

Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın tamamını karşılamak için ülke genelinde önemli bir çalışma gerçekleştiren Türk Kızılayı’na Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öğrencileri de destek verdi. 3 hafta boyunca kan bağış kampanyası düzenleyen öğrenciler 2 bin 330 ünite kan bağışladı.
 
“Hedef 2017 ünite kan bağışı” diyerek yola çıkan AKÜ Öğrenci Konseyi Başkanlığı ile AKÜ Öğrenci Topluluk ve Kulüpleri, tüm fakültelerde organize olarak kan bağışı etkinliği gerçekleştirdi. Geleneksel hale gelen kan bağış etkinliğine bu yıl ilgi yoğundu. Hedefleri olan 2 bin 17 üniteye aşarak 2 bin 330 ünite kan bağışlayan, kendi rekorlarını kıran öğrenciler, gelecek yıl daha fazla öğrencinin kan bağışında bulunması için organize olacaklarını kaydetti.
 
Kan bağışına dikkat çekmek için motosikletiyle yola çıkıyor
 
Kan ve kök hücre bağışına destek için Afyon’da önemli bir farkındalık çalışması daha gerçekleştirilecek.
 
Motosiklet tutkunu Şule Özürün Bendler, Türk Kızılayı’nın da desteğiyle, kök hücre bağışına dikkati çekmek amacıyla Mayıs ayında Afyon’dan yola çıkacak. Ukrayna üzerinden Rusya’ya motosikletiyle gidecek olan Bendler, yol güzergahında kök hücre bağışının önemini anlatacak, kök hücre bağışçıları adına fidan dikecek.