Siirt Şubesinden Miniklere Yardım

05/04/2017 Paylaş:   

Siirt’teki Şehit Davut İlbaş İlk Okulu ve anaokulunda okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere Türk Kızılayı Siirt Şubesi tarafından ayakkabı yardımı yapıldı. Ayrıca Siirt Şubesi, çeşitli etkinliklerle de vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.
 
Sosyal yardımlarını aralıksız sürdüren Siirt Şubesi, bu kez de öğrencilerin yüzünü güldürdü. Etkinlikte Kızılay’ın faaliyetlerini de anlatan Siirt Şubesi Başkanı Yener Tanık bağışçıların desteğiyle temin edilen ayakkabıları öğrencilere tek tek giydirdi. Kızılay’ın, ihtiyacı olanın her zaman yanında olduğunu vurgulayan Şube Başkanı Tanık, “Öğrencilerimizin yüzündeki gülümsemeye şahit olmak bizi çok mutlu ediyor. Daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmamız içinse yardımseverlerin desteğini bekliyoruz.” ifadesinde bulundu. Yardımların yanı sıra bilgilendirme çalışmaları da yürüten Siirt Şubesi, AVM'de açtıkları stantta, ilk yardım ve kan bağışı ile ilgili bilgilendirmeleri içeren broşür ve kitapçıklar dağıttı.
 
Çocuklara Dondurma İkramı
 
Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Siirt Kitap Fuarı’nda Siirt Şubesi gönüllüleri ikram aracıyla kitap fuarına gelen misafirlere dondurma ikramı gerçekleştirdi. Yazar ve kitapseverlerin buluştuğu kitap fuarındaki dondurma ikramına çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Fuara gelen vatandaşlar, Kızılay’ın ikramı için teşekkürlerini ifade ettiler.