Ayakkabı Sanayicileri’nin de İyilik Adresi Türk Kızılayı

07/04/2017 Paylaş:   

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği’nin başlattığı kampanyaya destek vererek 100 bin çift ayakkabının Türk Kızılayı aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlayan, ülkemizin önde gelen şirketlere plaketleri törenle verildi.

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği’nin (TASD) hayata geçirdiği 'Bir çift ayakkabı da sizden, hedef 100 bin çift' kampanyası kapsamında ülkenin önde gelen ayakkabı üreticilerinin bağışladığı 100 bin çift ayakkabı, Türk Kızılayı aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Kampanyaya destek veren TASD üyelerine plaketleri 57. AYMOD Uluslararası Ayakkabı ve Moda Fuarı’nda düzenlenen törenle verildi. Törene AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, Türkiye İhracatçılar Meclisi  Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği  Başkanı Süleyman Gürsoy katıldı.

Yardımlar Sahiplerine Ulaştı

Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği’ne ve üyelerine teşekkür ederek şunları söyledi: “Bugün Türk Kızılayı sadece ülkemizde değil dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerinin yanında. Bu iyilik yolculuğunda yardım edenler ve yardımı ulaştıranlar var. Bu çok değerli kampanya ile de siz değerli yardım edenlerin 100 bin çift ayakkabı bağışını, Kızılay olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın gururunu yaşıyoruz. Sadece ülkemizde bulunan ihtiyaç sahiplerine değil, Suriye’deki ve sınırlarımızdaki kardeşlerimiz de bu desteğinizden yararlandı. İdlip’te yetimhanede yaşayan 685 çocuğa da sizin yardımlarınızı ulaştırdık.”

Dünyaya Yapılan Yardımda Kızılay’ın Rolü Büyük

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, yardım kampanyasını başlatanlara ve kampanyaya katılanlara teşekkür ederek "2016 Dünya İnsani Yardım Raporu'na göre, 2015'te dünyada Amerika’dan sonra en fazla yardım yapan ülke Türkiye. Yardımlarda milli gelir baz alındığında ise Türkiye ilk sırada yer alıyor. Dünyada yapılan her 10 TL'lik yardımın 1 TL'sini ülkemiz, milletiyle birlikte yapıyor. Türk Kızılayı da burada önemli bir rol oynuyor” diye konuştu.

TASD Başkanı Süleyman Gürsoy da "Kısa süre önce Türk Kızılayı ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz yardım kampanyası ile ülkemizde bulunan ihtiyaç sahiplerine ulaşmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Her şeyden önce 'insan' diyoruz" dedi.
Konuşmaların ardından kampanyaya destek verenlere, plaketleri sunuldu.