Eskişehir Şubesi’nden Engelli Sporculara Destek

10/04/2017 Paylaş:   

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu tarafından Ankara’da düzenlenen Türkiye İşitme Engelliler Erkekler Hentbol Şampiyonası’nda üçüncü olan Eskişehir İşitme Engelliler Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği sporcularını Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin tebrik etti.
 
Engellilerin sosyal hayat içerisinde daha fazla yer alması için her türlü desteği veren Başkan Girgin, “Gerek sosyal, gerekse iş yaşamında kendilerine çok zor yer bulan ve yaşamın birçok alanında çeşitli engeller ile karşı karşıya kalan engelli vatandaşlarımıza her zaman destek olmalıyız. Çünkü gündelik hayatta karşılaştıkları sorunlar sadece engellilerin değil, hepimizin sorunudur. Onların sporla buluşturulmasına her zaman desteğiz. Ayrıca bu güzel organizasyon sonrasında milli takıma 4 sporcu verecek olmak da bizim için gurur verici oldu. Emek veren sporcularımızı tebrik ediyorum. Büyük destekler büyük adımları getirir” dedi.
 
Şube “Farm Boss- Eskişehir 7. Uluslararası Tarım Fuarı”na da katılarak ziyaretçilere süt ikramında bulundu.
 
Şube Kadın Kolları ile ESKÜDER (Eskişehir Kültür Ve Sanat Derneği) ise Orman Haftası kapsamında fidan dikti. Etkinliğe engelli çocuklar da ortak edildi.