Iraklı İhtiyaç Sahiplerinin Düğün Hediyeleri Türk Kızılayı’ndan

10/04/2017 Paylaş:   

Çatışmalardan kaçan ve birçoğu kamplarda yaşam mücadelesi veren Iraklı ihtiyaç sahibi 107 çift toplu nikah töreni ile dünya evine girdi. Genç çiftlere Türk Kızılayı da kıyafet desteği verdi.
 
Irak’ın çeşitli bölgelerinden gelen Erbil’e gelen 107 sığınmacı çift için toplu düğün töreni düzenlendi. Birleşik Arap Emirlikleri ve Türk Kızılayı’nın yardımları ile Barzani Hayırsever Kurumu’nun organize ettiği düğün töreni, Erbil kentindeki Salahaddin Üniversitesi Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.
 
Düğün törenine çiftlerin yakınlarının yanı sıra Erbil Valisi Nevzad Hadi, Barzani Hayırsever Kurumu Sorumlusu Musa Ahmed, Türk Kızılayı Irak İnsani Yardım Delegasyonu Başkanı Serdar Yılmaz ile Birleşik Arap Emirlikleri Kızılayı yetkilileri katıldı.
 
Delegasyonu Başkanı Yılmaz, “Türk Kızılayı olarak evlenip hayatlarını birleştirmek isteyen 107 çifte yardım elimizi uzatarak hepsine giysi paketi verdik. Umarız acı dolu günler sona erip hep böyle mutlu anlar yaşarlar” diye konuştu.
 
Suriye'deki savaştan kaçarak Erbil'in Kuştepe'deki Çadır Kampı'nda yaşayan Hasan Kifah da “Benim gibi sığınmacı olup kampta yaşayan nişanlımla dünyaevine girmekten çok mutluyum. Bize bu imkanı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” görüşünü paylaştı. Musul'un doğu yakasından kaçarak sığınmacı kampında birbirlerini tanıdıklarını söyleyen Ahmed Mecid de “Nişanlımla kampta tanıştık. O da Musul'un doğu yakasından. Bu güzel günü bize yaşatanlara en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Büyük bir hayır işlediler” değerlendirmesinde bulundu.