Haber Arşivi

5 / 0
10/04/2017

Akdeniz Üniversitesi’nden Kök Hücre Bağışına Destek

İlik nakli bekleyen hastalara şifa olmak için başlatılan TÜRKÖK projesine destek çığ gibi büyüyor. Daha çok donöre ulaşmak adına ise eğitim ve kök hücre bağışı kampanyaları düzenleniyor.
 
Batı Akdeniz BKM Gönüllü Verici Merkezi tarafından, Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda kök hücre bilgilendirme semineri ve ardından kök hücre bağışı kampanyası gerçekleştirildi. Etkinliğe Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Öke, Türk Kızılayı Antalya Şubesi Başkanı Dr. Cengiz Nizam, Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Tufan Ertop ve öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı.
 
TÜRKÖK proje hakkındaki bilgilerin aktarıldığı bilgilendirme seminerinde Kök Hücre Bağışı hakkında merak edilen sorular da cevaplandırıldı. Seminer sonrasında gerçekleştirilen kök hücre bağışı kampanyasında ise 146 kök hücre bağışı alındı.
 
Kök hücre bağışının da hayati önem taşıdığını vurgulayan Türk Kızılayı Antalya Şubesi Başkanı Dr. Cengiz Nizam, Kampanyaya verilen desteklerden dolayı Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü, Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erol Eroğlu ve Topluma Hizmet Uygulamaları dersi öğrencilerine teşekkürlerini ifade etti.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ