Kilis Toplum Merkezi Küçük Fatma ve Babasını Buluşturdu

10/04/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı Kilis Toplum Merkezi, babasının rahatsızlanmasının ardından Suriye’ye giden Fatma, çocukları ve eşini Öncüpınar Kapısında buluşturdu. Yaklaşık 5 ay sonra eşi ve çocuklarına kavuşan Gökhan, “Türk Kızılayı Kilis Toplum Merkezi sayesinde benim için yeni bir güneş doğdu. Eşimi gördüğümde onu sevdiğimi söyleyeceğim. Beni buluşturan Türk Kızılay’ı oldu” diye konuştu.

Yaklaşık 5 ay önce babasının rahatsızlanmasının ardından 1 yaşındaki kızı Fatma’yı da alarak Suriye’ye giden Fatma (21), Türk Kızılayı’nın destekleri sayesinde Türkiye’ye geri döndü.
Eşi Fatma ve kızını yaklaşık 5 aydır göremediğini anlatan Gökhan (27) Öncüpınar sınır kapısında eşini karşılamadan önce yaşadığı süreçleri anlattı. Gökhan, “Eşimin babası rahatsızlanınca Suriye’ye gidebileceğini söyledim. Eşim çok üzülüyordu. Anlayış gösterdim. Gitti fakat dönüşü olmadı. Ben bu sürede perişan oldum çünkü orada onlara bakan yoktu. Eşim olmadığında uzvumu kaybetmiş gibi hissettim. Dönmesinin hayalini kurdum” dedi.

“Yeni bir güneş doğdu”

Türk Kızılayı Toplum Merkezi’ne gelene kadar ümidinin kalmadığını ifade eden Gökhan şunları anlattı: “Kızılay’a geldikten sonra heyecan ve sevinç yaşadım. Benim için yeni bir güneş doğdu. Eşimi gördüğümde onu sevdiğimi söyleyeceğim. Beni buluşturan Türk Kızılay’ı oldu.”

Eşiyle buluştuktan sonra mutluluğunu paylaşan Fatma ise, “Çok mutluyum. Eşim yanımda ve çocuklarımla birlikteyim. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim” dedi.