Haber Arşivi

5 / 0
13/04/2017

Suriye'deki İç Savaştan Kaçan Filistinlilere Yardım

Uzun yıllardır Suriye’de yaşayan ve iç savaş sonrası ülkeyi terk ederek Adana’ya yerleşen ihtiyaç sahibi Filistinlilere Türk Kızılayı yardım elini uzattı.
 
Filistin’in Ankara Büyükelçiliğinin talebi üzerine harekete geçen Türk Kızılayı, il genelindeki 38 aileye gıda, giyim ve temizlik malzemesi yardımında bulundu. Türk Kızılayı Adana Şubesi tarafından gerçekleştirilen yardım çalışmasında aileler yardım malzemelerini Şube Başkanı Ramazan Saygılı’dan teslim aldı.
 
Savaşlarda mağdur duruma düşen Filistinlilere yardımcı olmaktan memnuniyet duyduğunu söyleyen Saygılı, “Hep duamız, arzumuz o ki kan dökülmeyen, savaş olmayan bir dünyada sizler kendi öz vatanınızda ve yurtlarınızda yaşayasınız bizler de gelip sizin Filistin'de Gazze'de çaylarınızı içelim. Sizlerin orada misafirinizi olalım. Duamız o” dedi.
 
Filistinliler adına konuşan Salih Avvad da yardımlardan dolayı teşekkür ederek, "Biz Filistinliler iki kere göçmen olduk. Biri 1948'de İsrail'den göç oldu, ikincisi Suriye'de oldu. Türkiye bizi aldı. Çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ