Genel Başkan ESAM Üyelerine Kızılay’ı Anlattı

20/04/2017 Paylaş:   

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) üyelerine Kızılay ve faaliyetlerini anlattı.
 
ESAM’ın bu haftaki konuğu olan Genel Başkan Kınık, “Hilali-i Ahmer'den Kızılay'a İnsani Yardım ve Türkiye” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. 1868 yılında temelleri atılan Kızılay’ın bugünkü gücüne ulaşmasındaki evreler hakkında bilgi veren Kınık, Kızılay’ın gelecekte hangi noktalara ulaşacağının ipuçlarını da verdi.
 
Bugün gerek yakın, gerekse uzak coğrafyalarda yaşanan insani krizler hakkında da bilgi veren Kınık, bu krizlerin çözümü noktasında Kızılay’ın üstüne düşeni yaptığını, toplumun her kesiminin bu çalışmalara desteğinin önemli olduğunu belirterek, ESAM üyelerinden de bu noktada hassasiyet göstermelerini istedi.
 
Dede Dostu Kutan

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, ESAM üyeleriyle sohbetinin ardından Milli Görüş Hareketinin önemli isimlerinden Recai Kutan ile de biraraya geldi. Kızılay Başkanı Kınık, bu buluşmayı sosyal medya hesaplarından “Dede Dostum Recai Amcamın da elini öpme fırsatı buldum” mesajıyla paylaştı.