TASD ve Türk Kızılayı’ndan Anlamlı Yardım Kampanyası

21/04/2017 Paylaş:   

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği ve Türk Kızılayı’nın ortaklaşa projesiyle ilköğretim okullarındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere ayakkabı yardımı yapılacak. İstanbul’da start alan projenin ilk etabında, 20 ilköğretim okulundaki ihtiyaç sahibi öğrencilere 9 bin çift ayakkabı yardımına başlandı.
 
Kısa süre önce ‘Bir Çift Ayakkabı da Sizden, Hedef 100 bin Çift’ yardım kampanyasını başarıyla tamamlayan Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) ve Türk Kızılayı, bu sefer de ihtiyaç sahibi öğrencilerin yüzünü güldürmek için kolları sıvadı. İstanbul’da 20 ilköğretim okulunda ihtiyaç sahibi öğrencilere toplamda 9 bin çift ayakkabı yardımı yapılması hedefleniyor. TASD ve Türk Kızılayı’nın birlikte yürüttüğü yardım kampanyasının ilk ayağı, Kazlıçeşme Abay Ortaokulu/İmam Hatip Okulu’nda gerçekleştirildi.
 
Hedef Daha Çok Okula Ulaşmak

Ayakkabı yardımı töreninde konuşan TASD Genel Sekreteri Muhammed Yahşi, dernek olarak anlamlı ve değeri maddiyatla ölçülemeyecek organizasyonlara katkı verdikleri için gururlu olduğunu söyledi. Yahşi, “Dernek olarak temel hedefimiz sektörümüzün daha fazla ihracat yapması ve buna bağlı olarak ülkemize her geçen yıl daha fazla döviz girdisi sağlamak. Ancak bugün, temel işlerimizden çok daha anlamlı bir kampanya için buradayız. İhtiyaç sahibi kardeşlerimize Türk Kızılayı vasıtasıyla elimizi uzatmanın gayreti içerisindeyiz. Hedefimiz daha fazla okula ulaşmak. Kızılay ile bunu başaracağımızdan hiç şüphem yok” dedi.
 
TASD’ın En Anlamlı Jesti
 
Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can da şunları söyledi: “Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği ile bundan kısa bir süre 100 bin çift ayakkabı yardımını başlatmıştık. Bu da, TASD’ın yaptığı jestlerden bir tanesi ve anlamlı işlerin bir halkası. ‘İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır’ diyen bir Peygamberin ümmetiyiz. Biz aracı kurumuz. Bir tarafta ayakkabı sanayicileri, yani veren el,  diğer yanda alan el. Dün olduğu gibi, bugün de iyilik hareketini zirveye taşımak için elimizden geleni yapacağız. Türk Kızılayı olarak hayır ve iyilik yarışında ne kadar fazla hizmet verebiliyorsak, kendimizi o kadar mutlu hissediyoruz. Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği’nin bu anlamlı yardımını alıyorum, Kazlıçeşme’deki bu güzel okulumuzun değerli yöneticilerine, ihtiyaç sahibi yavrularımıza ulaştırılması adına teslim ediyorum.”
 
TASD ve Türk Kızılayı’nın ilköğretim okullarında başlattığı ayakkabı yardım kampanyasının ilk etabı İstanbul’da gerçekleştirilecek. Hedef, Türkiye’nin tüm bölgelerindeki ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşmak.