Toplum Merkezi’nde Eğitimlerini Başarıyla Tamamlayan 33 Kişiye Sertifika Verildi

21/04/2017 Paylaş:   

Ankara Toplum Merkezi’nde Yunus Emre Enstitüsü tarafından başlayan ve yaklaşık 6 ay süren Türkçe dersleri A1 kuru sonunda sertifikalar verildi. Kuru başarıyla tamamlayan kursiyerlere Yunus Emre Enstitüsü tarafından A1 sertifika sınavı yapıldı. Dört beceriyi ölçen sınavda okuma, yazma, dinleme ve konuşmayı geçen 33 kişi sertifikalarını alarak Türkçe eğitimlerini başarıyla tamamladı.
 
Sertifika töreni katılımcıları arasında Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş, Türkçe Eğitim Müdürü Kerim Sarıgül ve Türk Kızılayı Kızılay Kızılhaç İşbirlikleri Hareketi Programı Koordinatör Yardımcısı Ruşen Çetinkaya, Ankara Toplum  Merkezi Proje Yöneticisi Kamil Yücel ve Proje Asistanı Çağla Toğan yer aldı.
 
“Dil bariyerini aşma başarısı göstermeleri önemli”
 
Ankara Toplum Merkezi Proje Yöneticisi Kamil Yücel, A1 kursunu başarıyla tamamlayarak A2 kursuna kayıt hakkı kazanan faydalanıcılar için dil bariyerinin öneminin altını çizdi. Yücel, “Sertifika genellikle iş bulurken ve üniversite hayatına devam etmek isteyenler için geçerli oluyor. Sosyal uyum anlamında dil bariyerini aşmaları çok önemli. Sertifika programları faydalanıcılarımızı motive eden bir çalışma” dedi.
 
“Hayata uyum sağlamaları için hizmet veriyoruz”
 
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Türk Kızılayı Kızılhaç İşbirlikleri Hareketi Programı Koordinatör Yardımcısı Ruşen Çetinkaya, Toplum Merkezi projelerinden bahsederek “Türk Kızılayı olarak Suriyeli kardeşlerimize birçok konuda yardımcı olmaya çalıştık ve çalışıyoruz. Toplum Merkezleri’nde misafirlerimize yönelik dil ve meslek edindirme kurslarıyla onların hayata uyum sağlamaları için hizmet veriyoruz. Bugün burada, dil öğretimi konusunda destek aldığımız ve alanında uzman Yunus Emre Enstitüsüyle birlikte gerçekleştirdiğimiz projenin sertifika töreninde birlikte olmaktan memnuniyet duymaktayız” diye konuştu.