Zile’den Umudu Ol Kampanyasına Destek

25/04/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı’nın yakın bir süre önce başlattığı “Güney Sudan, Yemen ve Doğu Afrika’nın Umudu Ol” adlı yardım kampanyasına bir destek de Zile’den geldi.
 
Tokat’ın Zile ilçesindeki yardımseverlerin desteğini alan Zile Kaymakamlığı, düzenlediği yardım organizasyonuyla 130.330 liralık bağış topladı. Kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, müftülük ve okullarında desteklediği yardım organizasyonu sonucu toplanan bağış kaymakamlık tarafından Kızılay’ın hesaplarına aktarıldı. İhtiyacı olanın her zaman yanında olduklarını belirten Türk Kızılayı Zile Şubesi Başkanı Ahmet Topçu, Kızılay’a destek olan herkese teşekkürlerini ifade etti.
 
“İnsanlık namına yardım etmek istedik”
 
Yemen, Somali ve Güney Sudan’da insanlık dramı yaşandığını belirten Zile Kaymakamı Adnan Tezcan ise, “Kızılayımızla birlikte Zile’den Tokat’tan Türkiye’den insanlık namına yardım etmek istedik. Sağ olsunlar yardımseverlerimiz bizi yalnız bırakmadı. Emeği geçen daire amirlerimize, sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerine,  esnaflarımıza, personelimize ve destek verdikleri için tüm halkımıza teşekkür ederim.” dedi.