Haber Arşivi

5 / 5
26/04/2017

61 Yaşındaki Zeycan Gül’e Kızılay Desteği

Konya’da, eşi kanser hastası olduğu için el arabasıyla her gün topladığı kartonları 15 liraya satarak evinin geçimini sağlayan 61 yaşındaki Zeycan Gül’e Kızılay yardım eli uzattı.
 
Eşi Hüsnü Gül (66) kolon kanseri olduğu için çalışamayan, yetişkin 7 çocuğu olan 61 yaşındaki Gül, romatizma ve bel fıtığı rahatsızlığına rağmen, "çek çek" diye tabir edilen el arabasıyla çöp konteynerlerinden karton topluyor. Kağıt toplayarak geçimini sağlamaya çalışan Zeycan Gül ve eşine Türk Kızılayı Konya Şubesi destek olacak.
 
“Kendisini yalnız bırakmayacağız”
 
Gül'ü ziyaret edip, ihtiyaçlarını tespit ettiklerini belirten Türk Kızılayı Konya Şubesi Müdürü Osman Haklı, “Sağlık ve konaklamayla ilgili sorunların çözümü için vakit kaybetmek istemiyoruz. Devlet kurumlarıyla irtibata geçiyoruz. Bundan sonra Zeycan annenin biz de birer evladıyız. Kendisini yalnız bırakmayacağız. Bundan sonra daha rahat bir ortam, sağlıklı şekilde yaşamaları için Türk Kızılayı olarak elimizden geleni yapacağız." diye konuştu.
 
“Rüyamda görsem böyle olacağını düşünmezdim”
 
Yaşadıkları karşısında şaşıran Gül ise, “Akşama kadar bir ekmek peşinde olan bir kadınım. Benden haberdar olan çıkıp geldi. Onlar benim elimden tuttu, Allah da onlarınkinden tutsun. Rüyamda görsem böyle olacağını düşünmezdim. Allah herkesi karşıma çıkarttı. Kilolarca yükle 15 lira için dünyaları dolanırım. Ekmeğimin peşindeyim. Sürekli şükreder, vazgeçmem. Ne olursa olsun önce herkese sonra kendi aileme dua ederim.” dedi.
 
Tedavisi süren Hüsnü Gül ise, yardımseverlerin desteğiyle artık eşinin de rahat edeceği için mutlu olduğunu dile getirdi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ