Güney Sudan Heyetinden Kızılay’a Ziyaret

27/04/2017 Paylaş:   

Kızılay Genel Merkezi’ne gelen Güney Sudan Maliye ve Planlama Bakanı Stephen Dhieu Dau ve beraberindeki heyet, Genel Başkan Dr. Kerem Kınık’la bir araya geldi.
 
Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, Güney Sudan’a yapılması planlanan yardımın detaylarını görüşmek ve daha önce yapılan yardımlara ilişkin teşekkürlerini iletmek üzere Kızılay Genel Merkezi’ne gelen Güney Sudan’ın Maliye ve Planlama Bakanı Stephen Dhieu Dau ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.
 
“Kızılay’a teşekkürler”
 
Güney Sudan’ın açlık, kuraklık ve bir takım zorluklarla mücadele ettiğini vurgulayan Güney Sudanlı Bakan Stephen Dhieu Dau “Türkiye’nin yardımlarına ihtiyacımız var. Türk Kızılayı olarak insani yardım talebimizi hemen değerlendirmeniz ve daha önceki yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Güney Sudan hükümeti olarak uzun vadeli işbirliklerine her zaman hazırız.” dedi.
 
“Yardım malzemelerini Güney Sudan halkına ulaştıracağız”
 
Krizin başlangıcından beri Güney Sudan’ı yakından takip ettiklerini belirten Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, “Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın talimatıyla yardım kampanyası başlattık. “Güney Sudan, Yemen ve Doğu Afrika’nın Umudu Ol” sloganıyla başlattığımız yardım kampanyasıyla toplumda farkındalık oluşturmaya çalıştık. Milletimiz, kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız bağışlarını ulaştırmaya başladılar. Kriz hakkında ICRC, BM, OCHA, WFP, WHO gibi kurumlara da çağrı yaptık. İnsanlık görevi olarak her türlü işbirliğine ise hazırız. İnşallah kısa bir süre içerisinde de yardım malzemelerini Güney Sudan halkına ulaştıracağız.” ifadesinde bulundu.