Haber Arşivi

5 / 0
28/04/2017

Viranşehir Şubesi’nden” Umudu Ol” Kampanyasına Destek

Türk Kızılayı Viranşehir Şubesi “Güney Sudan, Yemen ve Güney Afrika’nın Umudu Ol” kampanyasına destek için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte önemli bir bağış çalışması gerçekleştirdi. Toplanan 7 ton kuru gıda açlıkla mücadele eden ülkelere gönderilmek üzere Kızılay depolarına törenle sevk edildi.
 
Şube Başkanı Hasan Basri Etli yaptığı açıklamada, “Genel Merkezimiz tarafından başlatılan Güney Sudan, Yemen ve Doğu Afrika’nın Umudu Ol adlı insani yardım kampanyamızı ilçemizde de büyük bir heyecanla hayata geçirdik. Viranşehir Kaymakamlığı desteği ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tüm okullarda kampanyayı duyurdu. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve okul idarecilerimiz kampanyaya sahip çıktı ve yaklaşık 7 ton kuru gıda malzemesi toplandı. Toplanan malzemeleri söz konusu ülkelerde açlık çeken insanlara ulaştırabilmek için sevkiyatının yapılacağı depolarımıza yönlendirdik. İnşallah açlık çeken milyonların derdine bir nebze de olsa katkımız olur” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ