Zonguldak Şubesi’nden “Soğuk Madene Sıcak Karşılama” Etkinliği

05/05/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi ve Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Kızılay Gençlik Topluluğu üyeleri, kömür işçilerine ikramlarda bulundu.
 
TTK Üzülmez Müessesesi Bacaağzı Lambahanesi'ndeki "Soğuk Madene Sıcak Karşılama" etkinliğinde, yerin metrelerce altında çalışan işçilere mesai öncesi ve sonrası su, poğaça ve ayran ikram edildi.
 
Yaptıkları etkinliklerle herkese örnek olmaya çalıştıklarını ifade eden Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi Başkanı Nihat Aygün, “Ocaktan çıkan işçilerimizle hem sohbet ediyoruz hem de ikramda bulunuyoruz. Onların hatırlarını soruyoruz ve onları kucaklıyoruz. Onlar hatırlandıklarını görüyorlar. Bu çok güzel bir şey bizim için. Maden denilince akla TTK geliyor. Madenlerimiz olmazsa olmaz” diye konuştu.
 
BEÜ Kızılay Gençlik Topluluğu Başkanı İlhan Ala da madencilerin yer altında çok zor şartlarda görev yaptığını hatırlatarak, “Biz bunun sürdürülebilir olmasını istiyoruz. Madencilerimizi sadece kazalarda, kötü günlerde değil, her gün anmamız lazım. Bizler her zaman maden işçilerimizin, emekçilerimizin yanındayız” dedi.
 
Engelli vatandaş unutulmadı
 
Zonguldak Şubesi başka bir çalışmasında ise engelli bir vatandaşa tekerlekli sandalye verdi. Şube Başkanı Aygün, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye dağıtımımız devam edecektir. Engellilere karşı sorumluluğumuzu bilmemiz gerek” diye konuştu.