Urla Şubesi Proje Ürünlerini Sergiledi

05/05/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı Urla Şubesi “Hayata Bağlan Projesi” kapsamında üretilen ahşap baskı, örme file ve sepetleri çeşitli festivallerde sergiledi.
 
Sırasıyla Özbek 9. Ot Festivali, Alaçatı Ot Festivali ve Urla Uluslararası Enginar Festivali’nde ürünleri sergileyen Şube, Kızılay’ın sadece bir hayır kurumu olmadığını, tüm sosyal sorumluluk projelerinde yer aldığını gösterdi.
 
Şube Başkanı Nurgül Saltık, “Festival alanlarında gönüllülerimiz ve engellilerimizle birlikte ürünlerimizi halkımızla buluşturduk. Halkımızın Türk Kızılayı’nın her alanda olduğunu bilmesi ve bize olağan üstü destek vermesi bizleri onurlandırdı. Dezavantajlı gruplarla birlikte büyük bir başarıya imza attık. Çocuklarımızla gururlandık. Çalışamaz ve asla uyum sağlayamaz denilen çocuklarımızla birlikte üretip birlikte sunum yapmak hepimizi heyecanlandırdı. Halkımıza Türk Kızılayı’na verdikleri destek ve güven için sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.
 
Şube, Hayata Bağlan Projesi kapsamında kurs verdiği dezavantajlı grupları bir başka etkinliğe, Adam Olacak Çocuk etkinliğine götürdü. Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikler kapsamında düzenlenen programda Doğukan Manço’nun sahnesine çıkan Kızılaycılar, izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.