Adana Şubesi’nden Kurumlara İlk Yardım Eğitimi

05/05/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı Adana Şubesi, ilk yardım bilen kişi sayısının artırılmasına yönelik gerçekleştirdiği eğitim çalışmaları devam ediyor. Şube bünyesindeki İlk Yardım Eğitim Merkezi’nde verilen eğitimlere, Kredi ve Yurtlar Kurumu personeliyle devam edildi. Kurumun Adana’daki 67 personeline, Kızılay’ın uzman eğitmenlerince ilk yardım kursu verildi.
 
Eğitime katılanlar, sertifikalarını Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğünde düzenlenen törenle aldı. Törene Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Abdülkerim Arıkan, Türk Kızılayı Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet İşgüzar, Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Yurdabekçi ve Şube Başkanı Ramazan Saygılı da katıldı.
 
Kızılay’ın ulusal ve uluslararası çalışmaları hakkında bilgiler veren Ahmet İşgüzar, “Kredi ve Yurtlar Kurumu görüyoruz ki ülke genelinde Kızılay’a her konuda destek veriyor. Gerek uluslararası insani yardım kampanyalarımız gerek ilk yardım eğitimlerimiz gerekse de kan bağışları konusundaki desteklerinden dolayı tüm Kredi ve Yurtlar Kurumu personeline teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ise ilk yardımın önemine işaret ederek, şunları kaydetti:
 
“İlk yardım bilmek hayat kurtarmak için önemli. Sadece mevzuat gereği olarak da düşünülmemeli. Herkes ilk yardım eğitimi almalı. Türk Kızılayı, eğitimlerinde ulusal ve uluslararası alanda geçerli 2 adet sertifika vermekte. Bizlere ilk yardım eğitimleri ve yaptığımız diğer çalışmalarda destek veren Kredi ve Yurtlar Kurumuna şükranlarımızı sunuyorum.”