Toplum Merkezleri Dünya Kızılhaç Kızılay Gününü Kutladı

10/05/2017 Paylaş:   

Dünyanın en büyük insani yardım kuruluşları olan Kızılay ve Kızılhaçların felsefesinin ve temel ilkelerinin tüm dünyada yaygınlaştırılması, Kızılay ve Kızılhaç derneklerinin ihtiyaç sahibi insanlara yardım eli uzatmakta gösterdiği çabalarının anlatılması amacıyla 8 Mayıs’ta kutlanan Dünya Kızılhaç Kızılay Günü, Toplum Merkezleri tarafından kutlandı.  Toplum Merkezleri düzenledikleri etkinliklerle katılımcılardan yoğun ilgi gördü.
 
Toplum Merkezi faydalanıcılarının yoğun ilgi gösterdiği Dünya Kızılhaç Kızılay Günü’nde Konya, İstanbul, İzmir, Ankara, Kilis, Şanlıurfa ve Bursa düzenledikleri etkinliklerde tüm Kızılhaç kuruluşlarında olduğu gibi “Everywhere for everyone” (her yer herkes için) teması kullanıldı.
 
“Kutlamalardan dolayı mutluluk duyuyoruz”
 
Kızılhaç Kızılay Hareketi Program Koordinatörü Kamil Erdem Güler, Dünya Kızılhaç Kızılay Günü için düşüncelerini paylaştı. Güler şöyle konuştu: “Dünyanın en büyük insani yardım kuruluşları olan Kızılay ve Kızılhaçların felsefesinin ve temel ilkelerinin tüm dünyada ve aynı zamanda Toplum Merkezlerimizde kutlanmasından dolayı mutluluk duyuyoruz.”
 
“Hareketin varlığını daima destekleyeceğiz”
 
Kızılhaç Kızılay Hareketi Program Koordinatörü Yardımcısı Ruşen Çetinkaya bu özel günün önemine vurgu yaptı. Çetinkaya, “Kurulduğu günden bugüne insani ve beşeri her türlü krize kayıtsız kalmayan tüm ulusal derneklerin bu anlamlı gününü Toplum Merkezlerimizde gerçekleştirdiğimiz çeşitli etkinlikler ile hatırlayarak insanlık ıstırabının her koşulda dindirilmesi için çaba sarf eden hareketin varlığını daima destekleyeceğiz” dedi.