Haber Arşivi

5 / 1
15/05/2017

Kilis Şubesi’nden Suriye’deki Ailelere Yardım

Türk Kızılayı Kilis Şubesi, 8 Mayıs Dünya Kızılay Kızılhaç Günü dolayısıyla Halep'in Azez ilçesi kısalında yaşayan aileleri ziyaret ederek, yardım malzemesi dağıttı.
 
Şube, iç savaş nedeniyle yaşadıkları evleri terk eden ve sınır hattına yakın bölgelerde kendi imkanlarıyla kurdukları çadırlarda yaşam mücadelesi veren yaklaşık 150 aileye gıda, kıyafet, temizlik malzemesi, battaniye çocuk bezi ve maması yardımında bulunuldu. Şube Başkanı Faruk Erdinç, Türk Kızılayı olarak yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım faaliyetlerinin hız kesmeden devam ettiğini belirtti. Bağışlarla temin edilen yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerine teslim etmenin sevincini yaşadıklarını anlatan Erdinç, bugünde barışın umuduyla silahların susacağı günleri hasretle bekleyen Suriyelilerin yanlarında olmak istediklerini ifade etti. Yaşanan iç savaş nedeniyle çok sayıda insanın evlerini terk ederek kamplarda ve kendi imkanlarıyla kurdukları çadırlarda barındığını anımsatan Erdinç, en büyük temennilerinin insanların bir an önce huzur ve güven içerisinde evlerine dönmeleri olduğunu söyledi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ