Iraklı İhtiyaç Sahiplerine Yardım

16/05/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı, Irak’ın Musul şehrinin doğu yakasındaki mahalle ve kamplardaki ihtiyaç sahiplerine uyku tulumu, giyim, battaniye ve gıda yardımı ulaştırdı.
 
Musul’u terör örgütü DEAŞ’tan kurtarma operasyonunun başladığı günden bu yana Irak’taki sivillere yardım ulaştıran Türk Kızılayı ekipleri, ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım faaliyetlerine devam ediyor.
 
Hem güvenli bölgelerde kurulan kamplara hem de kurtarılan bölgelere yardım malzemeleri ulaştırmaya çalıştıklarını belirten Türk Kızılayı Irak İnsani Yardım Delegasyonu Başkanı Serdar Yılmaz, “Musul'un Reşidiye ile Kadisiye mahallelerine ve Çemekor ile Hazir kamplarına yardım ulaştırdıklarını belirten Yılmaz, “İki mahalledeki yardıma muhtaç ailelere 400 adet uyku tulumu, 400 adet battaniye, 2 ton pirinç, 1 ton makarna, 200 adet aile mutfak seti, 296 adet barbunya pilaki, 920 adet diş macunu dağıtımı yapıldı. Çemekor kampında bulunan ihtiyaç sahipleri için ise kurulan 63 metrekarelik genel maksat çadırına diğer yardım kuruluşlarınca bağışlanan malzemeler ile dikiş atölyesi kuruldu. Musul'da yaşanan olaylar sonrasında evlerini terk ederek Hazir Kampına yerleşen ailelere de 200 adet giyim kolisi, 200 adet uyku tulumu, 200 adet 1 litrelik limonata dağıtımı yapıldı. Türk Kızılayı olarak Iraklı ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.