Kızılay Anneler Gününde Suriyeli Yetimleri Yalnız Bırakmadı

17/05/2017 Paylaş:   

Suriye'nin İdlib kentinde yaşayan halka yardımlarını sürdüren Kızılay, bölgede bulunan yetimhanelere,  gıda kolisi, süt ve bisküvi dağıttı.

Suriye'de çatışmaların başladığı günden itibaren insani yardım çalışmalarını sürdüren Kızılay, Anneler Günü nedeniyle Suriyeli yetimleri ziyaret etti. Özellikle kadın, çocuk ve yaşlıların barındığı yetimhanelerdeki Suriyelilere yardım elini uzatan Kızılay, gıda kolisi, süt ve bisküvi kolileri dağıttı. Alriyahalmursale, Nabiulhayr, Beyan, Muşrif, Hz. Ayşe Müminlerin Annesi ve Hamed El Ammar Yetimhanelerindeki çocuklar, Kızılay yetkililerinin dağıttığı süt ve bisküvileri sevinçle karşıladı.

Yardım malzemelerinin dağıtımı sırasında Dar Hassen Bölgesi'nde inşa edilecek 1000 kalıcı konutun yapılacağı arsayı da inceleyen Kızılay ekipleri, İdlib'e mülteci akınının sürdüğünü de belirtti. En son Şam'ın Barze bölgesinden aralarında özellikle kadın ve çocukların bulunduğu yaklaşık bin mültecinin daha İdlib'e geldiğini kaydeden Kızılay yetkilileri, bu kişilerin acil insani ihtiyaçlarını karşıladı.