Haber Arşivi

5 / 0
24/05/2017

Emine Erdoğan’dan Kızılay’a Yılın Kurumu Ödülü

Gazi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Afrika Günü programında, Kızılay’a yılın kurumu ödülü verildi.
 
Gazi Üniversitesi Akdeniz Havzası ve Afrika Medeniyetleri Araştırma Merkezi (GAKAF)  tarafından Afrika Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe katılan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’a yılın kurumu ödülünü takdim etti. Programda, Afrika ülkelerine özgü yemek stantlarının yer aldığı gastronomi etkinliği ve ayrıca müzik dinletisi de gerçekleştirildi.
 
“Türk milletinin Afrika'ya olan ilgisinin çıkara değil gönül bağlarına dayanıyor”
 
TİKA, AFAD, Türk Kızılayı gibi kurumların yanı sına sivil toplum kuruluşlarının kalkınma yardımları için Afrika'da canla başla çalıştığını vurgulayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Türk milletinin Afrika'ya olan ilgisinin çıkara değil gönül bağlarına dayanıyor. Her ziyaretimizde Afrikalı dostlarımız, bizi uzaklardan gelen yakın bir dost kardeş gibi muhabbetle karşılıyorlar. Biz de kıtadaki dostlarımızın sorunlarıyla yakından ilgileniyor, ülkemize döndüğümüzde bu zorlukların aşılmasında yapabileceklerimiz için çalışmalara başlıyoruz. Önümüzdeki dönemlerde de Afrika ziyaretlerimizi sürdürecek, katkılarımızı yapmaya devam edeceğiz.” ifadesinde bulundu.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ