Haber Arşivi

5 / 0
29/05/2017

Sultanbeyli Toplum Merkezi’nin Empati Çadırına Yoğun İlgi

Sultanbeyli Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nin ev sahipliği yaptığı “1. Özel Eğitim Şenliği”ne MEB okullarında öğrenci olan ve Sivil Toplum Kuruluşlarında yararlanıcı olan engelli bireyler katıldı. Şenliğe gelen ziyaretçiler Türk Kızılayı İstanbul Sultanbeyli Toplum Merkezi empati çadırındaki sanal gerçeklik gözlüğüyle Suriyeli engelli bir çocuğun hikâyesini izlediler.
 
“1. Özel Eğitim Şenliği”ne SÖMEM ve İlçe Milli Eğitim Okullarında eğitim alan özel eğitim öğrencilerinden 450 çocuk, genç ve aileleri, Türk Kızılayı Sultanbeyli Toplum Merkezi engelli yararlanıcılarından 15 kişi ve aileleri katıldı. Engelli çocuklarla yapılan organizasyonların sergilendiği ve çeşitli etkinliklerin yapıldığı şenlikte, Sultanbeyli Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (SÖMEM) öğrencilerinin hazırladığı halk dansları gösterisi, şiir, koro, tiyatro gösterimleri sahnelendi. Türk Kızılayı Sultanbeyli Toplum Merkezinin empati çadırı ise misafirler, engelli bireyler ve engelli bireylerin aileleri tarafından ziyaret edildi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ