Kızılay'ın Yurtdışı Ramazan Yardımları Başladı

30/05/2017 Paylaş:   

Bu yıl Ramazan kampanyasını "Ramazan'ı Bu Hilalin Altında Paylaşalım" sloganıyla başlatan Türk Kızılayı, yurtiçi yardım çalışmalarının yanı sıra yurtdışı yardımlarına da hızlı başladı. İhtiyaç sahiplerine iftar ve sahur yemeği veren Kızılay ekipleri, gıda kolisi de dağıtıyor.
 
Ramazan'ın ilk iftar sofraları Suriye ve Irak'ta kuruldu. Kazakistan'ın Çimkent bölgesinde ise ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı yapıldı. Balkanlarda başlayan gıda dağıtımları ise Bayrampaşa Şubesi ve Bayrampaşa Belediyesi ortaklığıyla Ramazan ayı sonuna kadar sürecek.
 
Musul'dan kaçarak çadırkentlere yerleşen 6 bin göçmen için Ramazan'ın ilk iftar ve sahur yemeğinin dağıtımını yapan Kızılay, Musul'un Mişrak ve Setiyide Cemile mahallelerinde yaklaşık 14 ton gıda malzemesi dağıttı.
 
Suriye'nin İdlib kırsalında da savaş mağdurlarına iftar yemeği dağıtıldı. Ayrıca, El Waar bölgesinden gelen çatışma mağduru bin 500 kişiye acil ihtiyaç malzemeleri dağıtıldı.
 
Kızılay çalışanları, Ramazan ayında bir de mezuniyet coşkusuna ortak oldu. Çatışma mağduru Suriyeli çocukların mezuniyet törenlerine katılan Kızılaycılar, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.