Haber Arşivi

5 / 0
30/05/2017

Eskişehir Şubesi’nden Empati Parkuru

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi tarafından Gençlik Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklerde, Birleşmiş Milletler tarafından 193 ülkenin imzası ile kabul edilen “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri”nin 17 hedefi ele alındı. Bu hedefler arasında yer alan Eşitsizliklerin Azaltılması konusunu, ESOGÜ Türk Kızılayı Kulübü “Empati Parkuru” etkinliğiyle katılımcılara anlattı.
 
Etkinliğe katılan Rektör Prof. Dr. Hasan Gönen, “Engelli gençleri anlamak için gözleri bantla kapalı bastonlarla yürümeye çalışan ya da tekerlekli sandalye ile rampayı kullanan gençler, engelli kardeşlerinin ne tarz zorluklarla karşılaştıklarını yaşayarak öğrendiler. Üniversitemiz gençlerinin kampüs sahasındaki etkinliklerine bugün ben de katıldım. Empati Parkuru ile engellilerin günlük hayatta yaşadıkları sıkıntıları deneyimledim. Görme engelli vatandaşlarımız ile empati kurabilmek için bant vasıtası ile bir parkurda yürüdüm. Engellilerin yaşamını daha yakından anlama ve hissetme fırsatı buldum. Ülkemiz ve dünya gündemine karşı hassasiyetlerini, işledikleri bu önemli konularla bir kere daha gösteren tüm sevgili öğrencilerime en içten teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
 
Şubeye bağlı İlk Yardım Eğitim Merkezi ise, başka bir etkinlik kapsamında, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mahmudiye Atçılık Meslek Yüksekokulu öğretmen ve öğrencilerine, binicilik sporunda yaşanabilecek kaza olayları sonrasında doğru ilk yardımın önemini ve uygulanmasını aktardı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
  • Resim : 7
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ