Kızılay'ın Ramazan Yardımları Sürüyor

05/06/2017 Paylaş:   

İhtiyaç sahiplerinin sofrasına hayırseverlerin yardımlarını ulaştırmak için “Ramazan’ı Bu Hilalin Altında Paylaşalım” sloganlı yardım kampanyası yürüten Kızılay, gıda yardımlarıyla mazlumların yüzünü güldürmeye devam ediyor.
 
Ramazan kampanyası kapsamında hayırseverlerin bağışlarıyla temin edilen yardım malzemelerini yurtdışında Uganda ve Irak’ın Kerkük şehrindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Kızılay ekipleri, vatanlarından ayrılarak Türkiye’ye sığınan Türkmenlere de destek oldu.
 
Kızılay’a Teşekkür
 
Irak'ın Kerkük kentinde zor şartlarda barınmaya çalışan 250 iç göçmenin yanında olan Kızılay ekipleri, ailelere gıda, battaniye, yatak ve hijyen seti yardımı yaptı. Kerkük'te ramazan yardımlarını önümüzdeki günlerde de sürdüreceklerini belirten Türk Kızılayı Irak Delegasyonu Başkanı Serdar Yılmaz, “Pirinç, kuru fasulye, mercimek, sıvı yağ, nohut, makarna ve salçadan oluşan her koli beş kişilik bir ailenin bir aylık gıda ihtiyacını karşılayacak şekildedir.” dedi. Yardımların dağıtımına katılan Cihan İnsan Hakları Derneği Başkanı Leyla Hamavandi ise kentte ırk, din ve mezhep ayrımı gözetmeksizin yıllardan beri iç göçmenlere kesintisiz yardım ve destek sunan Türk Kızılayı’na teşekkürlerini ifade etti.
 
Uganda’daki yardım dağıtımlarını sürdüren Kızılay ekipleri ise bölgeden ihtiyaç sahiplerinin sofralarına yardımseverlerin bağışlarını ulaştırdı.
 
Yurtiçinde de Türkiye’ye sığınan Türkmen aileleri yalnız bırakmayan Kızılay, Ankara Şubesi’nin organizasyonunda temin edilen gıda kolilerini 200 Türkmen aileye dağıttı.