Turkcell BiP Kullananlar Ramazan’da Kızılay’a Bağış Yapabilecek

05/06/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı ve Turkcell paylaşma ve hoşgörü ayı Ramazan’da da güçlerini ihtiyaç sahipleri için birleştiriyor. İki kurum arasında geçen yıl imzalanan ‘İyi Niyet Protokolü’nün yeni bir adımı olarak hayata geçirilen BiP bağış uygulaması ile isteyenler, ihtiyaç sahiplerine yardım gönderebilecek. BiP’teki ‘Bağış Yap’ butonu tıklandığında 10 TL’lik bağış, Türk Kızılayı’nın hesabına aktarılacak.
 
Ramazan’da daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşabilmek için bağışçılarının desteğini bekleyen Kızılay, Turkcell ile birlikte ‘BİP Bağış’ platformunu hayata geçirdi. Platform ile Türkiye’nin en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan Turkcell BiP içerisinde Türk Kızılayı’na ait Ramazan’a özel bir servis (Kızılay Aşevi Bağış Servisi) oluşturulurken ilk defa bir anlık mesajlaşma uygulaması da bağış kanalı olarak kullanılmış oldu.
 
Her Tıklama ile 10 TL’lik Yardım
 
BiP’in “Keşfet” bölümünde oluşturulan Türk Kızılayı sayfasındaki “Bağış Gönder” alanına tıklayanlar, buradan direkt ihtiyaç sahiplerine bağış yapabilecek. Her tıklama ile Türk Kızılayı’na 10 TL’lik yardım gönderecek kullanıcıların yapacakları bağış, telefon faturalarına yansıyacak. Kampanya ile Turkcell kullanıcılarını Ramazan boyunca Türk Kızılayı aşevlerine yardım etmeye davet etmek, bağışların artmasına katkı sağlamak ve Türk Kızılayı’na ekstra bir bağış kanalı yaratmak hedefleniyor.