Bilkent Üniversitesi’nden Fark Yaratan Proje

06/06/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı geliştirdiği üniversite iş birlikleri ile üniversite öğrencilerinin mesleki gelişimlerine katkı sunmaya devam ediyor.
 
Türk Kızılayı ile üniversiteler arasında işbirliklerinin geliştirilmesi hedefi kapsamında, Bilkent Üniversitesi öğrenci grubu tarafından hazırlanan ve afet müdahalede beslenme faaliyetlerinin izlenebilirliğinin geliştirilmesini hedefleyen “Afet Operasyon Faaliyetlerinde Performans Ölçümü” başlıklı projenin final sunumu yapıldı. Bilkent Üniversitesinde gerçekleşen final sunumu ve ödül törenine, Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu ve faaliyet alanlarından yöneticiler katılım sağladı. Katkılarından dolayı Kızılay’a verilen plaketi, Toplumsal Hizmetler Faaliyet Alanı Koordinatörü Dr. İlhan Öztürk aldı.
 
Bilkent Üniversitesi öğrenci grubunun hazırladığı projenin çıktıları, Türk Kızılayı Ulusal Afet Yönetimi faaliyet ve çalışmalarında kullanılacak. Türk Kızılayı, üniversiteler ile yaptığı iş birliklerini, geliştirerek gelecek dönemlerde de devam ettirmeyi hedefliyor.