Kızılay Farklı Coğrafyalarda İhtiyaç Sahibinin Yanında

08/06/2017 Paylaş:   

Ramazan nedeniyle ihtiyaç sahibi daha fazla insana ulaşmak için yurt içinde ve yurt dışında titiz bir çalışma gerçekleştiren Türk Kızılayı, her geçen gün farklı coğrafyalarda yardım dağıtımı yapıyor.
 
Kızılay son olarak Kırgızistan, Pakistan ve Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine Ramazan yardımında bulundu. Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, binlerce yetime ev sahipliği yapan Suriye’nin İdlib kırsalında Kızılay tarafından kurulan iftar sofrasına eşlik etti. Bir iftar sofrası ise Pakistan’da kuruldu. Genel Sekreter Hüseyin Can ise Kırgızistan’da devam eden gıda kolisi dağıtım çalışmalarına katıldı. Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Genç ise Sırbistan’ın Novi Pazar şehrinde gıda kolisi dağıtımında Kızılay ekiplerine eşlik etti.
 
Yurt içinde ise şubeler hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor. Bünyesinde aşevi bulunan şubeler iftar öncesi hazırlanan yemekleri binlerce ihtiyaç sahibine dağıtıyor. Aşevine gelemeyecek durumda olanların ise evlerine gidilerek yemekler teslim ediliyor.
 
Kapı kapı gezerek ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi dağıtımlarını sürdüren Kızılay şubelerinin çalışanları ve gönüllüleri, diğer taraftan zincir marketlerde Ramazan gıda kolisi bağışlarını almayı sürdürüyor.